WhatsApp Icon
RN731JTTD22R1D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD22R1D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 22.1 OHM 0.5% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16201
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:22.1 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AC1206FR-076K8L

AC1206FR-076K8L

Yageo

RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

ERJ-T14J130U

ERJ-T14J130U

Panasonic

RES SMD 13 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.542.588

RCL121816K0JNEK

RCL121816K0JNEK

Vishay / Dale

RES SMD 16K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 966.183

CR1206-J/-4R7ELF

CR1206-J/-4R7ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

RN73R1JTTD2181D100

RN73R1JTTD2181D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.18K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

RN73H2ATTD4483B10

RN73H2ATTD4483B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 448K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

RG2012P-3163-D-T5

RG2012P-3163-D-T5

Susumu

RES SMD 316K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.174.603

CR0402-FX-1542GLF

CR0402-FX-1542GLF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 15.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

RNCF0603DKE49K9

RNCF0603DKE49K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 49.9K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

SG73S2ETTD9090D

SG73S2ETTD9090D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв