WhatsApp Icon
RN73R2ETTD4422F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD4422F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10374
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:44.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG1005P-4320-W-T5

RG1005P-4320-W-T5

Susumu

RES SMD 432 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 358.037

RC0402F3240CS

RC0402F3240CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 324 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

RN73H2BTTD1420D10

RN73H2BTTD1420D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 142 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

ERJ-PB6B6200V

ERJ-PB6B6200V

Panasonic

RES SMD 620 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

PHP00805H2100BBT1

PHP00805H2100BBT1

Vishay

RES SMD 210 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

RK73H1JTTD5491F

RK73H1JTTD5491F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.49K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

CRG0805F430R

CRG0805F430R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 17.123.287

PHP00805E1401BST1

PHP00805E1401BST1

Vishay

RES SMD 1.4K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

RN73H1JTTD81R6A25

RN73H1JTTD81R6A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 81.6 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

RN73H2ETTD6262A10

RN73H2ETTD6262A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв