WhatsApp Icon
CSR2512C0R04F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CSR2512C0R04F
Производителот
Riedon
Опис
RES 0.04 OHM 1% 3W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10701
Листови со податоци онлајн
CSR2512C0R04F PDF
 • серија:CSR
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:40 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Current Sense, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.118" W (6.35mm x 3.00mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.90mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2ATTD3301F25

RN73H2ATTD3301F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

MCA12060C1009FP500

MCA12060C1009FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 10 OHM 1% 0.4W 1206

На залиха: 158.730

CRCW0805475RFKEA

CRCW0805475RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

ERA-3VEB4752V

ERA-3VEB4752V

Panasonic

RES 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

Y11695K00000T0R

Y11695K00000T0R

VPG Foil

RES SMD 5K OHM 0.01% 0.6W J LEAD

На залиха: 15.795

RN73H2ATTD1354D50

RN73H2ATTD1354D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.35M OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

RN73H2BTTD1042A05

RN73H2BTTD1042A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.4K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

ERJ-1TNF3243U

ERJ-1TNF3243U

Panasonic

RES SMD 324K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 933.968

TNPW1206158KBEEN

TNPW1206158KBEEN

Vishay / Dale

RES 158K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 322.061

WK73R1ETTP8250F

WK73R1ETTP8250F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825 OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв