WhatsApp Icon
RN73R1ETTP1620C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP1620C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 162 OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14286
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:162 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1ETTP3651F50

RN73R1ETTP3651F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

RCP0505W27R0JEA

RCP0505W27R0JEA

Vishay / Dale

RES SMD 27 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 127.437

RK73H2ATTD5101F

RK73H2ATTD5101F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

RPC1206JT6M20

RPC1206JT6M20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.2M OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 3.220.611

RK73H1ETTP4642D

RK73H1ETTP4642D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 46.4K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 3.607.503

RNCF1206BTC10K0

RNCF1206BTC10K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.646.090

CRCW06031R50FKEAC

CRCW06031R50FKEAC

Vishay / Dale

RES 1.5 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.446.016

D55342K07B750BRWS

D55342K07B750BRWS

Vishay / Dale

RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RN73H1JTTD3440F100

RN73H1JTTD3440F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 344 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RP73D2B5R49BTDF

RP73D2B5R49BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 5.49 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв