WhatsApp Icon
RN73H2ETTD9532C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD9532C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 95.3K OHM 0.25% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13479
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:95.3 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CSRN2010JT91L0

CSRN2010JT91L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.091 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 622.471

SR732BTTD1R15F

SR732BTTD1R15F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 792.204

RG1005P-561-W-T5

RG1005P-561-W-T5

Susumu

RES SMD 560 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 210.610

TNPW1206205RBETY

TNPW1206205RBETY

Vishay / Dale

RES 205 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 160.246

RG3216V-1871-B-T5

RG3216V-1871-B-T5

Susumu

RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 48.772

RMCF2010FT12K4

RMCF2010FT12K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 12.4K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.549.907

RS73F1JTTD6982F

RS73F1JTTD6982F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69.8K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.121.704

CHP0502K68R0JGTD

CHP0502K68R0JGTD

Vishay / Sfernice

CHP 0502 100PPM 68U 5% G TR1000

На залиха: 18.736

ERA-3VEB7872V

ERA-3VEB7872V

Panasonic

RES 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 531.575

RUT1005JR110CS

RUT1005JR110CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 0.11 OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 1.313.887

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв