WhatsApp Icon
RT0402CRE07221RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0402CRE07221RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16283
Листови со податоци онлајн
RT0402CRE07221RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:221 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
Y08500R15000F9R

Y08500R15000F9R

VPG Foil

RES 0.15 OHM 1/2W 2516 WIDE

На залиха: 10.645

TLR2B10WR030FTDG

TLR2B10WR030FTDG

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.03 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 93.776

CPF0603F2R55C1

CPF0603F2R55C1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.55 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.496.878

RN73H2BTTD2610F100

RN73H2BTTD2610F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 512.400

RN73R2ATTD1913C25

RN73R2ATTD1913C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 191K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

ERJ-U6QJR75V

ERJ-U6QJR75V

Panasonic

RES 0.75 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 127.877

D55342K07B2E71RWSV

D55342K07B2E71RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 2.71K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.847

RK73G1HTTC8202D

RK73G1HTTC8202D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 514.191

PLT0603Z4071LBTS

PLT0603Z4071LBTS

Vishay

RES SMD 4.07K OHM 0.15W 0603

На залиха: 10.369

CR1206-FX-1242ELF

CR1206-FX-1242ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 12.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.770.480

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв