WhatsApp Icon
ERJ-P06D15R8V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P06D15R8V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11960
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P06
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.8 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-P06F3651V

ERJ-P06F3651V

Panasonic

RES SMD 3.65 KOHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

CRCW1210274RFKEA

CRCW1210274RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 274 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 400.000

RG3216P-5362-D-T5

RG3216P-5362-D-T5

Susumu

RES SMD 53.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.227.667

RC0402FR-0714RL

RC0402FR-0714RL

Yageo

RES SMD 14 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

RN73H2ETTD1142C25

RN73H2ETTD1142C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.4K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

AC2010FK-0735R7L

AC2010FK-0735R7L

Yageo

RES SMD 35.7 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.229.157

CRCW08053R48FKEA

CRCW08053R48FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

MMA02040C3329FB000

MMA02040C3329FB000

Vishay / Beyschlag

RES 33.2 OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.571.428

CPF0805B616KD

CPF0805B616KD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 616K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 634.759

CRCW0402412KFKED

CRCW0402412KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 412K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв