WhatsApp Icon
AT0603DRE07536RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0603DRE07536RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15221
Листови со податоци онлајн
AT0603DRE07536RL PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:536 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
WK73R2ATTD18R2F

WK73R2ATTD18R2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.2 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

RN73R2BTTD1402B10

RN73R2BTTD1402B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 336.700

CRCW1210806RFKTC

CRCW1210806RFKTC

Vishay / Dale

RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.816.530

RNCF0402BKE374R

RNCF0402BKE374R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 374 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

CPF0402B845RE1

CPF0402B845RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 153.846

M55342E03B48B7RWS

M55342E03B48B7RWS

Vishay / Dale

RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

RT1206CRC0711K5L

RT1206CRC0711K5L

Yageo

RES SMD 11.5KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 836.400

RT0805BRB07121RL

RT0805BRB07121RL

Yageo

RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

SR2512MK-076R8L

SR2512MK-076R8L

Yageo

RES 6.8 OHM 20% 1W 2512

На залиха: 1.160.766

RT0402BRE0769K8L

RT0402BRE0769K8L

Yageo

RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.458.210

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв