WhatsApp Icon
RN73H1ETTP4321C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP4321C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 4.32K OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11452
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.32 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CR108R06F

CR108R06F

Meritek

RES SMD 8.06 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.185.851

RN73H1ETTP2231B50

RN73H1ETTP2231B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.23K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

HV732ATTD825G

HV732ATTD825G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.2M OHM 2% 1/8W 0805

На залиха: 1.171.097

CRCW1210510KJNTA

CRCW1210510KJNTA

Vishay / Dale

RES SMD 510K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.107.925

RT1210WRB07787RL

RT1210WRB07787RL

Yageo

RES SMD 787 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 133.116

CR012752F

CR012752F

Meritek

RES SMD 27.5K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

RM25J241CT

RM25J241CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 240 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 2.857.142

RN73R1JTTD6123C25

RN73R1JTTD6123C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

ERJ-UP3D2490V

ERJ-UP3D2490V

Panasonic

RES 249 OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

RN73H2ETTD3610A10

RN73H2ETTD3610A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 361 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв