WhatsApp Icon
RG1005P-3012-W-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005P-3012-W-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 30.1K OHM 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13676
Листови со податоци онлајн
RG1005P-3012-W-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.1 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD9422D50

RN73H1JTTD9422D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 94.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 896.700

RN73H2BTTD9311F50

RN73H2BTTD9311F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.31K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 512.400

RMCF0603FT11R0

RMCF0603FT11R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 11 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

RNCP1206FTD22R0

RNCP1206FTD22R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 4.854.368

RN73R1ETTP1400F50

RN73R1ETTP1400F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 140 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 887.232

RS73F2ATTD3011C

RS73F2ATTD3011C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.01K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 592.031

RS73F1JTTD1542C

RS73F1JTTD1542C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 664.761

RK73G2BTTD3010D

RK73G2BTTD3010D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 1.364.256

RT0805BRE0714K3L

RT0805BRE0714K3L

Yageo

RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 147.058

RK73H2BRTTD1911D

RK73H2BRTTD1911D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.91K OHM 0.50% 1/4W 1206

На залиха: 1.196.601

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв