WhatsApp Icon
SMM02040C6049FB300

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMM02040C6049FB300
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 60.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12606
Листови со податоци онлајн
SMM02040C6049FB300 PDF
 • серија:SMM0204
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:60.4 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:Mini MELF
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG3216N-1431-B-T5

RG3216N-1431-B-T5

Susumu

RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 358.037

RN73H2ETTD1320F100

RN73H2ETTD1320F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 132 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

CRCW06037K68FKEA

CRCW06037K68FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

ERA-1ARC5761C

ERA-1ARC5761C

Panasonic

RES SMD 5.76K OHM 1/20W 0201

На залиха: 151.515

RC1210FR-07330KL

RC1210FR-07330KL

Yageo

RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.125.576

PTN1206E51R7BST1

PTN1206E51R7BST1

Vishay

RES SMD 51.7 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

M55342E06B3E01RWS

M55342E06B3E01RWS

Vishay / Dale

RES SMD 3.01K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

RN73C2A2K67BTG

RN73C2A2K67BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

RR0816P-181-D

RR0816P-181-D

Susumu

RES SMD 180 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.000.000

CRCW060315K0JNTC

CRCW060315K0JNTC

Vishay / Dale

RES SMD 15K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв