WhatsApp Icon
RN73R2ETTD2712A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD2712A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11811
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27.1 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
M55342H12B390DRWS

M55342H12B390DRWS

Vishay / Dale

RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

CRCW20104K32FKTF

CRCW20104K32FKTF

Vishay / Dale

RES SMD 4.32K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

RN73H1JTTD2322A25

RN73H1JTTD2322A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

CRM1206-JW-103ELF

CRM1206-JW-103ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 625.000

SG73P2ETTD4872D

SG73P2ETTD4872D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.7K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

RN73H2ATTD5170F10

RN73H2ATTD5170F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 517 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

RN73H2BTTD1171D50

RN73H2BTTD1171D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.17K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

Y44870R10000B9W

Y44870R10000B9W

VPG Foil

RES 0.1 OHM 0.1% 1W 2512

На залиха: 7.681

RG1608N-1211-D-T5

RG1608N-1211-D-T5

Susumu

RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.022.913

RS73F2BTTD2403F

RS73F2BTTD2403F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв