WhatsApp Icon
AT0805CRD079K09L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0805CRD079K09L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 9.09KOHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15241
Листови со податоци онлајн
AT0805CRD079K09L PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.09 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RCL04061K13FKEA

RCL04061K13FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.13K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 3.070.310

SG73P2BTTD124G

SG73P2BTTD124G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120K OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 1.731.002

M55342K02B10E0RWSV

M55342K02B10E0RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0505

На залиха: 5.661

RN73H2ETTD2212D10

RN73H2ETTD2212D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.1K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 245.863

SG73P2ATTD2320D

SG73P2ATTD2320D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.794.365

MMP100FRF330R

MMP100FRF330R

Yageo

RES SMD 330 OHM 1% 1W MELF

На залиха: 599.125

WK73R2ATTD361J

WK73R2ATTD361J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360 OHM 5% 1W 0805

На залиха: 1.894.298

TNPW1206806RBHEA

TNPW1206806RBHEA

Vishay / Dale

RES 806 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 192.296

AT0805DRE071K24L

AT0805DRE071K24L

Yageo

RES SMD 1.24K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 611.845

ERJ-U01F1651C

ERJ-U01F1651C

Panasonic

RES 1.65K OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 1.277.302

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв