WhatsApp Icon
RK73B2BTTD133G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73B2BTTD133G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 13K OHM 2% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15663
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73B
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RE1206DRE0764K9L

RE1206DRE0764K9L

Yageo

RES SMD 64.9K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.684.563

RN73H2ATTD1302D100

RN73H2ATTD1302D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

CR02102J

CR02102J

Meritek

RES SMD 1K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 2.743.484

RMCP2010FT536R

RMCP2010FT536R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 536 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 681.988

CRCW1206120KJNEA

CRCW1206120KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

RN73R2ATTD1490C50

RN73R2ATTD1490C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 149 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

CPF0805B442KE

CPF0805B442KE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 442 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 556.080

MMB02070C3301FB200

MMB02070C3301FB200

Vishay / Beyschlag

RES SMD 3.3K OHM 1% 1W 0207

На залиха: 122.549

RN73H1ETTP7680F50

RN73H1ETTP7680F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 750.300

RN73H1ETTP1840B25

RN73H1ETTP1840B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 184 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 560.224

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв