WhatsApp Icon
RS73F2BTTD80R6B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F2BTTD80R6B
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 80.6 OHM 0.1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16264
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:80.6 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2BTTD1090F25

RN73R2BTTD1090F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 109 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 565.610

RMCS1206FT10R0

RMCS1206FT10R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.760.812

CRCW2010422RFKEFHP

CRCW2010422RFKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 422 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 416.354

ERA-6VEB1400V

ERA-6VEB1400V

Panasonic

RES 140 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 331.553

Y16291K05000T9W

Y16291K05000T9W

VPG Foil

RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0805

На залиха: 19.623

RN73R1JTTD1892B50

RN73R1JTTD1892B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 644.994

RCS08051R05FKEA

RCS08051R05FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.05 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 1.971.220

356010RFT

356010RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3560 10R 1%

На залиха: 34.772

RS73G2ATTD1203F

RS73G2ATTD1203F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 920.386

AF0603DR-0710K7L

AF0603DR-0710K7L

Yageo

RES SMD 10.7KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.193.867

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв