RN73H1ETTP2050C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP2050C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 205 OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10500
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1608P-2492-W-T1

RG1608P-2492-W-T1

Susumu

RES SMD 24.9K OHM 1/10W 0603

На залиха: 571.787

$0.17489

RN731JTTD1000C10

RN731JTTD1000C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 442.282

$0.22610

RC0603F1912CS

RC0603F1912CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 19.1K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

RN73H1ETTP6811B25

RN73H1ETTP6811B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.81K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H2ETTD2182D25

RN73H2ETTD2182D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RN73H1JTTD4020F25

RN73H1JTTD4020F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

SMM02040D6261BB100

SMM02040D6261BB100

Vishay / Beyschlag

RES 6.26KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 451.711

$0.22138

RNCF0603DKE232K

RNCF0603DKE232K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 232K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

RCP2512B100RGTP

RCP2512B100RGTP

Vishay / Dale

RES SMD 100 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 102.107

$1.07730

PLTT0805Z6811AGT5

PLTT0805Z6811AGT5

Vishay

RES SMD 6.81KOHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв