RCWE251247L0FNEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCWE251247L0FNEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.047 OHM 1% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23100
Листови со податоци онлајн
RCWE251247L0FNEA PDF
 • серија:RCWE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD6192F100

RN73H1JTTD6192F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1ETTP2400C25

RN73H1ETTP2400C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Y116920K0000T0R

Y116920K0000T0R

VPG Foil

RES SMD 20KOHM 0.01% 0.6W J LEAD

На залиха: 15.795

$9.49620

CRCW1206909RFKEC

CRCW1206909RFKEC

Vishay / Dale

RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RN73R2ATTD2702B25

RN73R2ATTD2702B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

TNPW12102K15BEEN

TNPW12102K15BEEN

Vishay / Dale

RES 2.15K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

RN731JTTD1102B10

RN731JTTD1102B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

RG1608N-3920-D-T5

RG1608N-3920-D-T5

Susumu

RES SMD 392 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.022.913

$0.09776

RN731JTTD2203F25

RN731JTTD2203F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

3521330RFT

3521330RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 330 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 142.857

$0.70000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв