RN73R1JTTD59R7D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD59R7D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 59.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:59.7 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD2520D100

RN73H1JTTD2520D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 252 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RP73PF1E95K3BTD

RP73PF1E95K3BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 95.3K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 192.307

$0.52000

RK73G2ATTD4322D

RK73G2ATTD4322D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2BTTD2940A25

RN73R2BTTD2940A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 294 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

CRCW08052M74FKEBC

CRCW08052M74FKEBC

Vishay / Dale

RES 2.74M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

CHP0603K40R0GBT

CHP0603K40R0GBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 24.376

$4.92270

RCWE251247L0FNEA

RCWE251247L0FNEA

Vishay / Dale

RES 0.047 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 432.900

$0.23100

RN73H1JTTD6192F100

RN73H1JTTD6192F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1ETTP2400C25

RN73H1ETTP2400C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Y116920K0000T0R

Y116920K0000T0R

VPG Foil

RES SMD 20KOHM 0.01% 0.6W J LEAD

На залиха: 15.795

$9.49620

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв