RN73H2ETTD5420D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD5420D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 542 OHM 0.5% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:542 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2HTTE3603D

RK73H2HTTE3603D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360K OHM 0.5% 3/4W 2010

На залиха: 865.800

$0.11550

RN73R1JTTD9090F10

RN73R1JTTD9090F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

RT0805CRD07100RL

RT0805CRD07100RL

Yageo

RES SMD 100 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.519.064

$0.06583

PFS35-0R68F1

PFS35-0R68F1

Riedon

RES 0.68 OHM 1% 35W TO263 DPAK

На залиха: 58.535

$1.87920

CRCW04021M20FKTD

CRCW04021M20FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 1.2M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

ERJ-PA3D6042V

ERJ-PA3D6042V

Panasonic

RES SMD 60.4K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

73WE4R068J

73WE4R068J

CTS Corporation

RES 0.068 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 813.735

$0.12289

WSL2010R1300DEA

WSL2010R1300DEA

Vishay / Dale

RES 0.13 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 170.068

$0.58800

RN73H2ETTD2210A10

RN73H2ETTD2210A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RN73H2ATTD3202D25

RN73H2ATTD3202D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв