M55342E12B60B4RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342E12B60B4RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$11.01600
Листови со податоци онлајн
M55342E12B60B4RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM0603
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:60.4 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD3603D10

RN73H1JTTD3603D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

RK73G2ATTD2152C

RK73G2ATTD2152C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73H2BTTD53R6A25

RN73H2BTTD53R6A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 53.6 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

RMCF0402FT178K

RMCF0402FT178K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805BTC19K6

RNCF0805BTC19K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 19.6K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RG1005N-8871-D-T10

RG1005N-8871-D-T10

Susumu

RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

35021K0JT

35021K0JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3502 1K0 5%

На залиха: 140.845

$0.71000

SG73S1ETTP66R5D

SG73S1ETTP66R5D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5 OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

ERJ-P6WF23R7V

ERJ-P6WF23R7V

Panasonic

RES SMD 23.7 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.219.958

$0.08197

PE2010DKM070R047L

PE2010DKM070R047L

Yageo

RES 0.047 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 782.962

$0.12772

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв