CAR0805-220KB1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CAR0805-220KB1
Производителот
Riedon
Опис
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06480
Листови со податоци онлајн
CAR0805-220KB1 PDF
 • серија:CAR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:220 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR1206-JW-625ELF

CR1206-JW-625ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

$0.00869

AA0603FR-07115RL

AA0603FR-07115RL

Yageo

RES SMD 115 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.800.312

$0.01282

RN73H1ETTP1331C50

RN73H1ETTP1331C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.33K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RC0603FR-0739KL

RC0603FR-0739KL

Yageo

RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RS73F2BTTD33R2B

RS73F2BTTD33R2B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.2 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RMCF0402FT4M02

RMCF0402FT4M02

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.02M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD2913D25

RN731JTTD2913D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 291K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

TNPW080552K3BHTA

TNPW080552K3BHTA

Vishay / Dale

RES 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 391.604

$0.25536

TNPW1206100KBHEA

TNPW1206100KBHEA

Vishay / Dale

RES 100K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 326.904

$0.30590

CH0603-200RGFTA

CH0603-200RGFTA

Vishay / Sfernice

RES CH 0603 THIN FILM

На залиха: 28.333

$4.23520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв