RN73H2BTTD1672A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD1672A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 16.7K OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.49875
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16.7 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCS040216R9FKED

RCS040216R9FKED

Vishay / Dale

RES SMD 16.9 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

ERJ-8GEYJ624V

ERJ-8GEYJ624V

Panasonic

RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW12061K21FKEAC

CRCW12061K21FKEAC

Vishay / Dale

RES 1.21K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

RN73H1JTTD3361A05

RN73H1JTTD3361A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.36K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 148.887

$0.67165

RK73H2BTTD2001D

RK73H2BTTD2001D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

CRCW0805232RFKEB

CRCW0805232RFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

MMF25SFRF91R

MMF25SFRF91R

Yageo

RES SMD 91 OHM 1% 1/4W MELF

На залиха: 5.854.800

$0.01708

WK73R3ATTE6810F

WK73R3ATTE6810F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

CRCW2512523KFKTG

CRCW2512523KFKTG

Vishay / Dale

RES SMD 523K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

AC0603JR-130RL

AC0603JR-130RL

Yageo

CHIP RESISTOR AUTOMOTIVE GRADE 0

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв