RT0805WRE0735R7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805WRE0735R7L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 35.7 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.20401
Листови со податоци онлајн
RT0805WRE0735R7L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:35.7 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW0603499RDHEA

TNPW0603499RDHEA

Vishay / Dale

RES 499 OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

ERJ-H3EF1503V

ERJ-H3EF1503V

Panasonic

RES 150K OHM 1% 1/6W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

CHP1206K10R0GNT

CHP1206K10R0GNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 29.585

$4.05600

CR1206-FX-14R7ELF

CR1206-FX-14R7ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

$0.00869

RC1608F221CS

RC1608F221CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TNPW12061K01BETY

TNPW12061K01BETY

Vishay / Dale

RES 1.01K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

RN73H2ATTD8983C25

RN73H2ATTD8983C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 898K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RS73G1JTTD3651C

RS73G1JTTD3651C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

D55342E07B261ARTS

D55342E07B261ARTS

Vishay / Dale

RES SMD 261 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 19.651

$6.61520

TNPW120627R0BEEN

TNPW120627R0BEEN

Vishay / Dale

RES 27 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 322.061

$0.31050

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв