RCS0402820KFKED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCS0402820KFKED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 820K OHM 1% 1/5W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01228
Листови со податоци онлајн
RCS0402820KFKED PDF
 • серија:RCS e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:820 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD23R7C50

RN73R2BTTD23R7C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.7 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

AA0402FR-072K61L

AA0402FR-072K61L

Yageo

RES SMD 2.61K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

HV73V2BTTD5904F

HV73V2BTTD5904F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.9M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 934.055

$0.10706

HRG3216P-9760-D-T5

HRG3216P-9760-D-T5

Susumu

RES SMD 976 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

$0.27200

RUT2012FR560CS

RUT2012FR560CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 0.56 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.237.623

$0.08080

RN73H2BTTD16R9D100

RN73H2BTTD16R9D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.9 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SG73P2BTTD4993D

SG73P2BTTD4993D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 499K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73R2ATTD20R3C25

RN73R2ATTD20R3C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.3 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

CPF0805B59RE

CPF0805B59RE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 59 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 945.358

$0.10578

TNPW06032K10BETA

TNPW06032K10BETA

Vishay / Dale

RES 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв