CRCW0805620RFKEAHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW0805620RFKEAHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 620 OHM 1% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
5669
Единечната цена
$0.26000
Листови со податоци онлајн
CRCW0805620RFKEAHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:620 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342E06B4E75RT5

M55342E06B4E75RT5

Vishay / Dale

RES SMD 4.75K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 75.914

$1.44900

RN73H2ATTD7870D10

RN73H2ATTD7870D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 787 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

RK73H2ATTD4990F

RK73H2ATTD4990F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 499 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD7500C25

RN73R1JTTD7500C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

HV731JTTD205J

HV731JTTD205J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.288.327

$0.07762

CRT0805-BY-1581ELF

CRT0805-BY-1581ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.171.097

$0.08539

RN73H2ATTD5563B10

RN73H2ATTD5563B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 556K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

RC1206FR-077M32L

RC1206FR-077M32L

Yageo

RES SMD 7.32M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.775.862

$0.00928

RCP2512B160RJS6

RCP2512B160RJS6

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 33.103

$3.62500

RN73H2ETTD3900B25

RN73H2ETTD3900B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 390 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв