SG73S1JTTD3093F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S1JTTD3093F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 309K OHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01760
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:309 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2ATTD3922D

SG73P2ATTD3922D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39.2K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

MMA02040C4422FB300

MMA02040C4422FB300

Vishay / Beyschlag

RES 44.2K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.030.303

$0.03300

AA0603FR-07931KL

AA0603FR-07931KL

Yageo

RES SMD 931K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.800.312

$0.01282

AC2512FK-0724K9L

AC2512FK-0724K9L

Yageo

RES SMD 24.9K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.137.785

$0.08789

RN73R1JTTD8763C50

RN73R1JTTD8763C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 876K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN731JTTD9100B50

RN731JTTD9100B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RT1206DRE0726R1L

RT1206DRE0726R1L

Yageo

RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

SG73P1ETTP274J

SG73P1ETTP274J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

$0.01610

WK73R2HTTE121J

WK73R2HTTE121J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RN73H1ETTP2743C50

RN73H1ETTP2743C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 274K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв