RN73H2ETTD90R9B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD90R9B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.33250
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:90.9 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WR02W1R00FAL

WR02W1R00FAL

Walsin Technology

RES 1 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 18.181.818

$0.00550

RN73H2ETTD8352F100

RN73H2ETTD8352F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

CSSH2728JT50L0

CSSH2728JT50L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.05 OHM 5% 4W 2827 WIDE

На залиха: 268.528

$0.37240

RN73H1JTTD7062C50

RN73H1JTTD7062C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RK73H1HTTC2102F

RK73H1HTTC2102F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0805CRB07162KL

RT0805CRB07162KL

Yageo

RES SMD 162K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

RT0201FRE0730KL

RT0201FRE0730KL

Yageo

RES SMD 30K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

RN73H1JTTD1621F50

RN73H1JTTD1621F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.62K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RK73B1HTTC242G

RK73B1HTTC242G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4K OHM 2% 1/20W 0201

На залиха: 4.208.754

$0.02376

CRGH0805F909K

CRGH0805F909K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 909K OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

$0.01339

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв