TNPW040226K7DETD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW040226K7DETD
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 26.7K OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06650
Листови со податоци онлајн
TNPW040226K7DETD PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:26.7 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP5602F25

RN73H1ETTP5602F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

AT0805DRE07464RL

AT0805DRE07464RL

Yageo

RES SMD 464 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.040.149

$0.09614

RN73R2BTTD8661B05

RN73R2BTTD8661B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 197.863

$0.50540

CRCW120682K5FKTC

CRCW120682K5FKTC

Vishay / Dale

RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.714.285

$0.01750

RK73H2BTTD2403D

RK73H2BTTD2403D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.405.002

$0.04158

RN73H2ETTD61R9A25

RN73H2ETTD61R9A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.9 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

$0.44156

CRCW25123M09FKTG

CRCW25123M09FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 3.09M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

RN73R1JTTD4591D10

RN73R1JTTD4591D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.59K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 802.568

$0.12460

RN73R1ETTP2843F25

RN73R1ETTP2843F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 284K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW0805680KDHEAP

CRCW0805680KDHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 680K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв