RN73R1JTTD1430A25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD1430A25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 143 OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.24750
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:143 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WK73R3ATTE621J

WK73R3ATTE621J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 620 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 540.774

$0.18492

RCP0603B1K60JWB

RCP0603B1K60JWB

Vishay / Dale

RES SMD 1.6K OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 30.000

$4.00000

CRGH0805J9R1

CRGH0805J9R1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 9.1 OHM 5% 1/3W 0805

На залиха: 10.060.362

$0.00994

ERJ-PB3B5600V

ERJ-PB3B5600V

Panasonic

RES SMD 560 OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

RT0603CRE074K53L

RT0603CRE074K53L

Yageo

RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

RG3216P-1801-B-T5

RG3216P-1801-B-T5

Susumu

RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

RN73H1ETTP1141B10

RN73H1ETTP1141B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.14K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RK73G2ATTD14R0F

RK73G2ATTD14R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

MMB02070C1000FB200

MMB02070C1000FB200

Vishay / Beyschlag

RES SMD 100 OHM 1% 1W 0207

На залиха: 208.333

$0.48000

WR12X473 JTL

WR12X473 JTL

Walsin Technology

RES 47K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв