RT0805CRD0731K6L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805CRD0731K6L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 31.6KOHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06583
Листови со податоци онлајн
RT0805CRD0731K6L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:31.6 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD5053D100

RN73H1JTTD5053D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 505K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CRCW25123R32FKTG

CRCW25123R32FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 3.32 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

$0.11954

RCP1206B130RJED

RCP1206B130RJED

Vishay / Dale

RES SMD 130 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 33.103

$3.62500

WK73R3ATTE2400F

WK73R3ATTE2400F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 502.916

$0.19884

SG73S2BTTD1542D

SG73S2BTTD1542D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73R1ETTP2000D50

RN73R1ETTP2000D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW080524R0FKEBC

CRCW080524R0FKEBC

Vishay / Dale

RES 24 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RN73R1JTTD2610B50

RN73R1JTTD2610B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RT1210CRB0712R1L

RT1210CRB0712R1L

Yageo

RES SMD 12.1 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 177.201

$0.56433

RT0402FRE0711R5L

RT0402FRE0711R5L

Yageo

RES SMD 11.5 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 12.626.262

$0.00792

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв