RMCF2512FT2R70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2512FT2R70
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 2.7 OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04744
Листови со податоци онлајн
RMCF2512FT2R70 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW0805759KFKTA

CRCW0805759KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 759K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

$0.01763

RNCF0402BTC80K6

RNCF0402BTC80K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 80.6K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.597.402

$0.03850

PLT0603Z3921LBTS

PLT0603Z3921LBTS

Vishay

RES SMD 3.92K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

CRCW060388K7FKEA

CRCW060388K7FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0402DKE1K87

RNCF0402DKE1K87

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.87K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

RN73H1JTTD1603D100

RN73H1JTTD1603D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 160K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT0603DRD078K2L

RT0603DRD078K2L

Yageo

RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

AT0603CRD079K1L

AT0603CRD079K1L

Yageo

RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.731

$0.09118

RN73H1ETTP3970B10

RN73H1ETTP3970B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 397 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

RN73R1JTTD1242D100

RN73R1JTTD1242D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв