RC1210JR-07360KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1210JR-07360KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 360K OHM 5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01859
Листови со податоци онлајн
RC1210JR-07360KL PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:360 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0603FRE07237KL

RT0603FRE07237KL

Yageo

RES SMD 237K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 13.661.202

$0.00732

CR103574F

CR103574F

Meritek

RES SMD 3.57M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.185.851

$0.02389

CRCW01004K75FREL

CRCW01004K75FREL

Vishay / Dale

RES 4.75K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 526.315

$0.19000

RN73R1JTTD34R0C25

RN73R1JTTD34R0C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

MCT06030C3741DP500

MCT06030C3741DP500

Vishay / Beyschlag

RES 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 4.629.629

$0.02160

RNCF0402DTE40R2

RNCF0402DTE40R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 40.2 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.196.721

$0.01220

RN73C1J38K3BTG

RN73C1J38K3BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

RE0805FRE0712K4L

RE0805FRE0712K4L

Yageo

RES SMD 12.4K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.750.418

$0.00597

MCR18ERTF5622

MCR18ERTF5622

ROHM Semiconductor

RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD2841B25

RN73H2BTTD2841B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.84K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв