RG2012V-752-P-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012V-752-P-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 7.5K OHM 0.02% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.10324
Листови со податоци онлајн
RG2012V-752-P-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 kOhms
 • толеранција:±0.02%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0402B23R7E

CPF0402B23R7E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 23.7 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 898.472

$0.11130

RC0201FR-0715R4L

RC0201FR-0715R4L

Yageo

RES SMD 15.4 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD1500A25

RN73R2ETTD1500A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

ASC0402-1KF1

ASC0402-1KF1

Riedon

RES 1 KOHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 666.666

$0.15000

ERJ-2RKD6813X

ERJ-2RKD6813X

Panasonic

RES 681K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

KTR18EZPF2002

KTR18EZPF2002

ROHM Semiconductor

RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 476.190

$0.21000

RG2012N-334-W-T1

RG2012N-334-W-T1

Susumu

RES SMD 330K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

RT0603BRE07270RL

RT0603BRE07270RL

Yageo

RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.201.188

$0.04543

RK73B1ERTTP245J

RK73B1ERTTP245J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4M OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 4.940.711

$0.02024

CRGH0603F866K

CRGH0603F866K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 866K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв