ERJ-6GEYJ133V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-6GEYJ133V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 13K OHM 5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
52269
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
ERJ-6GEYJ133V PDF
 • серија:ERJ-6G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGH2512F37R4

CRGH2512F37R4

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 37.4 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 519.022

$0.19267

RP73D2A97R6BTG

RP73D2A97R6BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 139.602

$0.71632

AC2512FK-07715RL

AC2512FK-07715RL

Yageo

RES SMD 715 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.137.785

$0.08789

PLT0603Z7231LBTS

PLT0603Z7231LBTS

Vishay

RES SMD 7.23K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

$6.24000

ESR10EZPF1023

ESR10EZPF1023

ROHM Semiconductor

RES SMD 102K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 5.509.641

$0.01815

RCP0505B51R0JED

RCP0505B51R0JED

Vishay / Dale

RES SMD 51 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 33.103

$3.62500

ERJ-S1TF1400U

ERJ-S1TF1400U

Panasonic

RES SMD 140 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

$0.13274

RT1210WRD07182RL

RT1210WRD07182RL

Yageo

RES SMD 182 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

RN73H1ETTP1141B25

RN73H1ETTP1141B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.14K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

ERJ-P03D76R8V

ERJ-P03D76R8V

Panasonic

RES SMD 76.8 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

$0.05235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв