RN73H2BTTD1073B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD1073B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 107K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16795
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:107 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2ATTD5903D

SG73P2ATTD5903D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

SR732BRTTD1R91F

SR732BRTTD1R91F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.91 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RC0603F1781CS

RC0603F1781CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 1.78K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 14.347.202

$0.00697

AC1206FR-07115KL

AC1206FR-07115KL

Yageo

RES 115 KOHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RL1206FR-070R3L

RL1206FR-070R3L

Yageo

RES 0.3 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 243.902

$0.41000

RK73G2ATTD6192D

RK73G2ATTD6192D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

WK73R2ATTD10R5F

WK73R2ATTD10R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.5 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

RN73H2BTTD7962C10

RN73H2BTTD7962C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 79.6K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73H2ETTD1841F10

RN73H2ETTD1841F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.84K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RGT1608P-86R6-B-T5

RGT1608P-86R6-B-T5

Susumu

RES 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.074.113

$0.09310

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв