AA0402FR-071R05L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA0402FR-071R05L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00657
Листови со податоци онлајн
AA0402FR-071R05L PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.05 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.015" (0.37mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSL36373L990DEA

WSL36373L990DEA

Vishay / Dale

RES 0.00399 OHM 0.5% 3W 3637

На залиха: 93.537

$1.17600

SR731JTTD4R02F

SR731JTTD4R02F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.02 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 200.000

$0.50000

PHP00603E60R4BST1

PHP00603E60R4BST1

Vishay

RES SMD 60.4 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RN73R1ETTP5600B10

RN73R1ETTP5600B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 721.500

$0.13860

CHP0603L5R36GBT

CHP0603L5R36GBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 24.376

$4.92270

VSRP2512S1-R200J

VSRP2512S1-R200J

Delta Electronics

RES 0.2 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 116.279

$0.86000

RCP2512W180RGED

RCP2512W180RGED

Vishay / Dale

RES SMD 180 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 33.103

$3.62500

RNCF0805BKE348R

RNCF0805BKE348R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 348 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.082.251

$0.09240

CRCW201062R0FKEF

CRCW201062R0FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 62 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

RC0100FR-074R53L

RC0100FR-074R53L

Yageo

RES SMD 4.53 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.794.043

$0.05574

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв