RN73C1J10R7BTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C1J10R7BTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.35651
Листови со податоци онлајн
RN73C1J10R7BTDF PDF
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.7 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005N-102-B-T5

RG1005N-102-B-T5

Susumu

RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 325.489

$0.30723

RK73G1JTTD3323C

RK73G1JTTD3323C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

$0.05610

ERJ-P08J515V

ERJ-P08J515V

Panasonic

RES SMD 5.1 MOHM 5% 2/3W 1206

На залиха: 5.827.505

$0.01716

RC0805DR-07681RL

RC0805DR-07681RL

Yageo

RES SMD 681 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

RN73H1ETTP3402C25

RN73H1ETTP3402C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H1ETTP1001C50

RN73H1ETTP1001C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

TNPW06031K91BYTA

TNPW06031K91BYTA

Vishay / Dale

RES 1.91K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 208.855

$0.47880

RN73R1JTTD3242B50

RN73R1JTTD3242B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32.4K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

MCU08050D1020BP100

MCU08050D1020BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 576.368

$0.17350

35021M5FT

35021M5FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3502 1M5 1%

На залиха: 116.279

$0.86000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв