RN73R1ETTP1141B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP1141B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.14K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.14 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD1004F

RS73G1JTTD1004F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

CRCW04026K80JNEDHP

CRCW04026K80JNEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 6.8K OHM 5% 1/5W 0402

На залиха: 769.230

$0.13000

RT0603CRC0747KL

RT0603CRC0747KL

Yageo

RES SMD 47K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.002.606

$0.09974

RN73H1JTTD1672D50

RN73H1JTTD1672D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.7K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT0805WRC0715KL

RT0805WRC0715KL

Yageo

RES SMD 15K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 290.461

$0.34428

RC0805JR-1310KL

RC0805JR-1310KL

Yageo

CHIP RESISTOR THICK FLIM GENERAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CHP0502K4701JNW

CHP0502K4701JNW

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0502

На залиха: 30.738

$3.90392

RK73H3ATTE71R5F

RK73H3ATTE71R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 71.5 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.741.553

$0.05742

AA1218FK-0715R8L

AA1218FK-0715R8L

Yageo

RES SMD 15.8 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 548.546

$0.18230

CHPHT0805K5621FGT

CHPHT0805K5621FGT

Vishay / Sfernice

RES SMD 5.62K OHM 1% 0.02W 0805

На залиха: 17.434

$8.03000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв