AT0402DRD0715K8L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0402DRD0715K8L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 15.8KOHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03364
Листови со податоци онлајн
AT0402DRD0715K8L PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.8 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0402FRD07182RL

RT0402FRD07182RL

Yageo

RES SMD 182 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RN731JTTD1011B10

RN731JTTD1011B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.01K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

RC1206FR-077R32L

RC1206FR-077R32L

Yageo

RES SMD 7.32 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.035.003

$0.01657

TNPW060328K7BEEN

TNPW060328K7BEEN

Vishay / Dale

RES 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 322.061

$0.31050

RK73G1ETTP3482F

RK73G1ETTP3482F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.8K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 2.525.252

$0.03960

SG73S1JTTD3571F

SG73S1JTTD3571F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.57K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

SG73S1ETTP3601D

SG73S1ETTP3601D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

HV73V1JTTD1622F

HV73V1JTTD1622F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

ERJ-P08D93R1V

ERJ-P08D93R1V

Panasonic

RES SMD 93.1 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

TNPW1206220RBXTA

TNPW1206220RBXTA

Vishay / Dale

RES 220 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 263.817

$0.37905

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв