RP73D2B80R6BTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2B80R6BTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.32378
Листови со податоци онлајн
RP73D2B80R6BTDF PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:80.6 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P1ETTP3740F

SG73P1ETTP3740F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 374 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73R2ATTD92R0C25

RN73R2ATTD92R0C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 92 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73H1ETTP1891B25

RN73H1ETTP1891B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.89K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

TNPW060322R0BETA

TNPW060322R0BETA

Vishay / Dale

RES 22 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RN73H2ETTD2463C50

RN73H2ETTD2463C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 246K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

$0.24062

RK73G2ATTD8661F

RK73G2ATTD8661F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

CSR0603JK75L0

CSR0603JK75L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.075 OHM 5% 1/8W 0603

На залиха: 1.562.500

$0.06400

RN73R1JTTD1741B50

RN73R1JTTD1741B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.74K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

AT0603CRD0742K2L

AT0603CRD0742K2L

Yageo

RES SMD 42.2K OHM 1/10W 0603

На залиха: 1.096.731

$0.09118

AT0805BRD07768RL

AT0805BRD07768RL

Yageo

RES SMD 768 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв