SG73P2ETTD2703D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2ETTD2703D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 270K OHM 0.5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06391
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:270 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD8060A10

RN73H2BTTD8060A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 806 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

RN73R2ETTD4271D10

RN73R2ETTD4271D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

ERJ-PA3F6190V

ERJ-PA3F6190V

Panasonic

RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.553.079

$0.01526

RN731JTTD2491A05

RN731JTTD2491A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RN731JTTD3481A05

RN731JTTD3481A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.48K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RG3216P-6803-B-T1

RG3216P-6803-B-T1

Susumu

RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 916.926

$0.10906

RG1608V-4021-W-T5

RG1608V-4021-W-T5

Susumu

RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603

На залиха: 110.166

$0.90772

AA0603FR-075M9L

AA0603FR-075M9L

Yageo

RES SMD 5.9M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.115.770

$0.01097

RN73H1JTTD9421A10

RN73H1JTTD9421A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.42K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

RN73R1ETTP3001F10

RN73R1ETTP3001F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв