RS73G2BTTD8872C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G2BTTD8872C
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 88.7K OHM 0.25% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14683
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:88.7 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCP2512W20R0GEA

RCP2512W20R0GEA

Vishay / Dale

RES SMD 20 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 102.107

$1.07730

TNPW04026K57BETD

TNPW04026K57BETD

Vishay / Dale

RES 6.57K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 391.604

$0.25536

RC0603JR-07430KL

RC0603JR-07430KL

Yageo

RES SMD 430K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0603BRD07604KL

RT0603BRD07604KL

Yageo

RES SMD 604K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.891.844

$0.03458

RN73R2BTTD2322F10

RN73R2BTTD2322F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

SG73P2BTTD1023D

SG73P2BTTD1023D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RK73B1JTTD683J

RK73B1JTTD683J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

8-2176073-9

8-2176073-9

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 992.555

$0.10075

CRCW201011R3FKEF

CRCW201011R3FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 11.3 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

WK73R2BTTD29R4D

WK73R2BTTD29R4D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 29.4 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

$0.08073

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв