CRCW0603249RFKTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW0603249RFKTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
494
Единечната цена
$0.14000
Листови со податоци онлајн
CRCW0603249RFKTA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:249 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT0603DRE07432RL

AT0603DRE07432RL

Yageo

RES SMD 432 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.115.226

$0.02430

RN73H1JTTD1021A10

RN73H1JTTD1021A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.02K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

CR042201F

CR042201F

Meritek

RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

RN731JTTD6731B05

RN731JTTD6731B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.73K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 197.863

$0.50540

CPF0402B26R1E1

CPF0402B26R1E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 153.846

$0.65000

RN73H2BTTD27R0D25

RN73H2BTTD27R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RK73H2ARTTD8064F

RK73H2ARTTD8064F

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 4.460.303

$0.02242

RN73H2BTTD3601D25

RN73H2BTTD3601D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

CRCW25122K49FKEGHP

CRCW25122K49FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.49K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

SR2512JK-073K3L

SR2512JK-073K3L

Yageo

RES 3.3K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.160.766

$0.08615

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв