CRCW0805768KFKEAHP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW0805768KFKEAHP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 768K OHM 1% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03019
Листови со податоци онлајн
CRCW0805768KFKEAHP PDF
 • серија:CRCW-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:768 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD6120F100

RN73R1JTTD6120F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

AF0603FR-0766R5L

AF0603FR-0766R5L

Yageo

RES SMD 66.5 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 12.578.616

$0.00795

RN73R2ETTD16R4F50

RN73R2ETTD16R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RCS0402324KFKED

RCS0402324KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 324K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

RT1210BRD072K67L

RT1210BRD072K67L

Yageo

RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

$0.21199

RT1206CRB07825RL

RT1206CRB07825RL

Yageo

RES SMD 825 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 420.168

$0.23800

RP73D2B2K61BTDF

RP73D2B2K61BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

$0.32378

RG1608P-5230-P-T1

RG1608P-5230-P-T1

Susumu

RES SMD 523 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 384.792

$0.25988

RC1206JR-072R2L

RC1206JR-072R2L

Yageo

RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 769.230

$0.13000

WSL2816R0470FEB

WSL2816R0470FEB

Vishay / Dale

RES 0.047 OHM 1% 2W 2816

На залиха: 160.513

$0.62300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв