CHP0603L4R32GNT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP0603L4R32GNT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$4.92270
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0402DTC28K0

RNCF0402DTC28K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 28K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

RN73R2ETTD2912F10

RN73R2ETTD2912F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RN73H1JTTD1721F10

RN73H1JTTD1721F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.72K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 821.018

$0.12180

RK73H1JRTTD4751D

RK73H1JRTTD4751D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.75 KOHM 0.50% 1/10W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RN73R2ETTD53R0D50

RN73R2ETTD53R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RN73R2ETTD1260B10

RN73R2ETTD1260B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

RK73H2BRTTD21R0F

RK73H2BRTTD21R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

TNPW1206723RBYCN

TNPW1206723RBYCN

Vishay / Dale

RES 723 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73H2ETTD8450C10

RN73H2ETTD8450C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

RN73H2ETTD5600F50

RN73H2ETTD5600F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв