RC0603FR-075K36L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0603FR-075K36L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
5144
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RC0603FR-075K36L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF1206DKE1M40

RNCF1206DKE1M40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.4M OHM 0.5% 1/8W 1206

На залиха: 1.417.233

$0.07056

RN73C2A21K5BTDF

RN73C2A21K5BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 106.382

$0.94000

CRGP1210F390R

CRGP1210F390R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGP 1210 390R 1%

На залиха: 232.558

$0.43000

RCP0505W91R0JED

RCP0505W91R0JED

Vishay / Dale

RES SMD 91 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 33.103

$3.62500

CRCW1206240RKNEAIF

CRCW1206240RKNEAIF

Vishay / Dale

RES SMD 240 OHM 10% 1/4W 1206

На залиха: 1.038.853

$0.09626

RQ73C2B113RBTD

RQ73C2B113RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 113 OHMS 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 114.942

$0.87000

RT0603CRC07887RL

RT0603CRC07887RL

Yageo

RES SMD 887 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.002.606

$0.09974

RN73H2BTTD4873B50

RN73H2BTTD4873B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CRCW12063K32FKEB

CRCW12063K32FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RNCS0603BTE19K6

RNCS0603BTE19K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 19.6K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв