ERJ-14NF1502U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-14NF1502U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 15K OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19122
Единечната цена
$0.24000
Листови со податоци онлајн
ERJ-14NF1502U PDF
 • серија:ERJ-14N
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2ATTD3161D

SG73S2ATTD3161D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.16K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RT0805CRB0797K6L

RT0805CRB0797K6L

Yageo

RES SMD 97.6KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

RT0603BRD071K14L

RT0603BRD071K14L

Yageo

RES 1.14K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.672.367

$0.03742

RT0805CRE0722RL

RT0805CRE0722RL

Yageo

RES SMD 22 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.826.817

$0.05474

ERJ-H2RF1202X

ERJ-H2RF1202X

Panasonic

RES 12K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73H1JTTD20R8D50

RN73H1JTTD20R8D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.8 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

SMV3W560KJT

SMV3W560KJT

TE Connectivity AMP Connectors

SMV 3W 560K 5%

На залиха: 105.769

$1.04000

RC2010FK-0733R2L

RC2010FK-0733R2L

Yageo

RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 344.827

$0.29000

RN73H2ETTD3302C25

RN73H2ETTD3302C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 338.237

$0.29565

RG2012N-3243-W-T1

RG2012N-3243-W-T1

Susumu

RES SMD 324K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 298.552

$0.33495

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв