RT2512BKE07191RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT2512BKE07191RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 191 OHM 0.1% 3/4W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.38794
Листови со податоци онлајн
RT2512BKE07191RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:191 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW251268K0JNEGHP

CRCW251268K0JNEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 68K OHM 5% 1.5W 2512

На залиха: 549.934

$0.18184

SM2615FT3R65

SM2615FT3R65

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.65 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 234.962

$0.42560

CRCW1206147RFKEAC

CRCW1206147RFKEAC

Vishay / Dale

RES 147 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

ERJ-XGNJ564Y

ERJ-XGNJ564Y

Panasonic

RES SMD 560K OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 270.270

$0.37000

ERJ-PA3D1240V

ERJ-PA3D1240V

Panasonic

RES SMD 124 OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

WR12X3242FTL

WR12X3242FTL

Walsin Technology

RES 32.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

$0.00627

CSR1225JK51L0

CSR1225JK51L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.051 OHM 5% 3W 2512 WIDE

На залиха: 600.384

$0.16656

WSL2010R0300DTB

WSL2010R0300DTB

Vishay / Dale

RES 0.03 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 108.225

$0.92400

ERJ-14NF1502U

ERJ-14NF1502U

Panasonic

RES SMD 15K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

SG73S2ATTD3161D

SG73S2ATTD3161D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.16K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв