RNCF0402BTC27K0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0402BTC27K0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 27K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03850
Листови со податоци онлајн
RNCF0402BTC27K0 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF0603JT56K0

RMCF0603JT56K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 56K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1ETTP51R7D50

RN73R1ETTP51R7D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.7 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RCA06031M00FKEA

RCA06031M00FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RC0603J1R0CS

RC0603J1R0CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0805DRE078K25L

RT0805DRE078K25L

Yageo

RES SMD 8.25K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

ERJ-U03F1650V

ERJ-U03F1650V

Panasonic

RES 165 OHM 1% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 5.385.029

$0.01857

RS73G2ATTD3000D

RS73G2ATTD3000D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

CRCW2010270RJNEFHP

CRCW2010270RJNEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 270 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 847.529

$0.11799

RN73H2BTTD2262B10

RN73H2BTTD2262B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

RN73H1ETTP5420B25

RN73H1ETTP5420B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 542 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв