MCT06030C6819FP500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCT06030C6819FP500
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13000
Листови со податоци онлајн
MCT06030C6819FP500 PDF
 • серија:MCT - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD8163D50

RN73R2BTTD8163D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 816K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

SG73P2ETTD4301F

SG73P2ETTD4301F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.3K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

AT1206BRD0744K2L

AT1206BRD0744K2L

Yageo

RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

$0.13707

CRGH1206J470R

CRGH1206J470R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 6.176.652

$0.01619

CRCW080557R6FKEAC

CRCW080557R6FKEAC

Vishay / Dale

RES 57.6 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

$0.00625

RK73H2ERTTD2151F

RK73H2ERTTD2151F

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 1.431.434

$0.06986

TNPW12064K27BEEN

TNPW12064K27BEEN

Vishay / Dale

RES 4.27K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 322.061

$0.31050

AA0201FR-07330RL

AA0201FR-07330RL

Yageo

RES SMD 330 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73R2ATTD5173F50

RN73R2ATTD5173F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 517K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RNCF0603FTE60R4

RNCF0603FTE60R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.191.950

$0.01615

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв